Grupa wsparcia dla rodziców

Rodzice są pierwszym i najważniejszym nauczycielem swojego dziecka. W naszym przedszkolu uważani są za współterapeutów, ponieważ są ekspertami od swojego dziecka oraz znają je lepiej niż ktokolwiek inny i mogą udzielić wszelkich informacji, które będą bardzo cenne w edukacji i podejściu terapeutycznym dziecka.

Rodzice aktywni i zaangażowani, wspierają procesy terapeutyczno — wychowawcze oraz odgrywają wiodącą rolę w kontynuowaniu oddziaływań terapeutycznych poza placówką. Są również wsparciem dla innych rodziców w radzeniu sobie z codziennymi wyzwaniami wynikającymi z organizowania i planowania dnia i aktywności dla swoich dzieci, w sposób zapewniający im bezpieczeństwo oraz rozwój.

Rodzice dzieci ze spektrum autyzmu mają swoją własną historię, która zawiera ich własne, unikalne przeżycia. Rozumiemy, że często rodzice naszych wychowanków doświadczają różnych trudności, które niosą za sobą intensywne i różnorodne emocje, związane niejednokrotnie z brakiem zrozumienia ze strony innych osób oraz własną bezsilnością.

Aby rodzice w pełni mogli sprostać wszystkim zadaniom związanym z wychowaniem dziecka ze spektrum autyzmu, ważne jest również zwrócenie uwagi na potrzeby rodziców oraz wspieranie ich w sytuacjach kryzysowych.

Zapraszamy rodziców naszych przedszkolaków do uczestniczenia w grupie wsparcia — są to spotkania raz w miesiącu, dzięki którym rodzice mogą wymieniać się swoimi doświadczeniami oraz w miłej atmosferze spędzać wspólnie czas, a także na życzenie rodziców będą organizowane różnorodne warsztaty.