Jak przygotować dziecko do przedszkola

Warsztaty dla rodziców dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną od września w naszej placówce

Rozpoczęcie przez dziecko zajęć w przedszkolu to dość duża zmiana w życiu całej rodziny. Większość dzieci pozostawała pod opieką mamy, babci lub niani w domu. Przedszkole to pierwsza ze znaczących zmian w życiu dziecka — wiąże się z codziennym wstawaniem, wyjściem z domu, spotkaniem z rówieśnikami, budowaniem nowych relacji społecznych - zarówno z rówieśnikami jak i osobami dorosłymi.

Dla rodziców jest to również duża zmiana, której mogą towarzyszyć pewne obawy i zaczynają pojawiać się wątpliwości i pytania:

• Jak przygotować dziecko do przedszkola?
  • Jak najlepiej wesprzeć dziecko w początkowym okresie?
  • Co zrobić, aby dziecko poradziło sobie z nowymi wyzwaniami?
  • Jak nauczyć dziecko radzenia sobie z pojawiającymi się problemami?
  • Jak radzić sobie z emocjami dziecka?
  • Jak radzić sobie z własną niepewnością i lękiem?

Program warsztatów ma na celu: poznanie przedszkola i organizację zajęć przedszkolnych, poszerzenie wiedzy o czynnikach wpływających na proces adaptacji dziecka do przedszkola, zaopatrzenie rodziców w wiedzę jak zaplanować nadchodzące zmiany oraz w jaki sposób najlepiej towarzyszyć dziecku podczas nadchodzących zmian i nowych obowiązków.